Faruk Köse

Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)

Faruk Köse

İnanç Devleti

24,00TL

40,00TL

Vergiler Hariç:24,00TL

  Bir toplum için “hukuk devleti”, o toplumun “inanç devleti”dir. İnanç devleti, adı ve özellikleri ne olursa olsun, bir toplum hangi inanca sahipse, o toplumun devletinin de kurumsal ve hukuksal olarak o inancın gereklerine uygun olarak şekillenmesi ile oluşur. Eğer toplumun inancın..

Faruk Köse

İrticanın Çirkin Yüzü

15,60TL

26,00TL

Vergiler Hariç:15,60TL

• Vahye göre düzenlenmeyen günümüz hayat tarzının, köklerinin İslam öncesi cahiliye toplumlarına dayanan “cahiliye hayatı” olduğunu belgelemek; bugünün toplumlarının “mürteci toplumlar” olduğunu ispatlamak, “irticanın çirkin yüzü”ne dikkat çekerek insanları “İslam’ın iklimi”ne yönelmeye te..

Faruk Köse

İslâm İnkılabında Metot Sorunu

22,80TL

38,00TL

Vergiler Hariç:22,80TL

 İslam inkılâbını gerçekleştirmeyi hedefleyen bir hareketin yapılanmasının esasları şöyledir: Hareketin Atmosferi: İhlasHareketin Vücudu: VahdetHareketin Tabanı: CemaatHareketin Çatısı: VelâyetHareketin Ekseni: İlim ve Salih AmelHareketin Beyni: İstişare-MüşavereHareketin Yansıması: Tebliğ..

Faruk Köse

Kardeşlik ve Vahdet

12,00TL

20,00TL

Vergiler Hariç:12,00TL

  “Vahdet” ile “Tevhid” yakından ilintili. Vahdeti sağlayamayan müslümanların, Tevhid davasını sürdürmeleri mümkün olmaz. Nitekim bugün Tevhid davası hayata egemen değilse, bunun en önemli sebebi, vahdetin olmamasıdır.Nasıl ki müslümanların “ana dava”sı Tevhid ise, “Tevhid davası” nı yürü..

Faruk Köse

Tc. Anayasasına Kur'anî Bakış

22,80TL

38,00TL

Vergiler Hariç:22,80TL

   Bu çalışmada yapılan, Kur’an-ı Kerim ile T.C. Anayasası arasında bir derecelendirme veya sıralama yapmak değildir. Yapılan, herhangi bir hususla ilgili olarak T.C. Anayasası’nda hangi hüküm var, Kur’an-ı Kerim’de hangi hüküm var, bunu belirlemektir. Kur’an-ı Kerim varken, Kur’an Düzeni ..

Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)