Ahmed Kalkan

Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 29 (3 Sayfa)

Ahmed Kalkan

Ansiklopedik Kur'an Kavramları 10 Cilt

540,00TL

900,00TL

Vergiler Hariç:540,00TL

"Ahmed kalkan kavram tefsiri 10 cilt takım 201 kuran kavramı yüzlerce temel kaynaktan yararlanarak 12 yıl süren titiz bir çalışma sonucunda toplam 10 cilt 11000 sayfa halinde siz değerli okuyucularımızın istifadesine sunulmuştur....Akıl tutulur kavramlardan koptukçaKavramlar, düşüncelerimizi kategor..

Ahmed Kalkan

Atalar Yolu

9,60TL

16,00TL

Vergiler Hariç:9,60TL

 Ataların yolu, babalardan dedelerden devralınan din anlayışı, Kur'an ve Sünnet'e ters, hurafe ve uydurmalarla, yanlışlarla dolu olabilir.Sırf babaların yolu diye, onların anlayışı diye bunları savunmak, bunları hak ve hakikat gibi görmek ataları kutsallaştırıp putlaştırmak, onları Allah'a orta..

Ahmed Kalkan

Bel’am

9,60TL

15,00TL

Vergiler Hariç:9,60TL

  Kur'an'da ismi geçmemesine rağmen, özellikleri anlatılan kitab bilgisine rağmen azgınlaşan kimse için Tevrat'taki isim meşhur olmuştur: Bel'am.Bel'am, bir şahıs olmaktan ziyade bir karakter, bir tip rolü üstlenir.Her devirde dünyevileşen, dünyayı ahirete değişip tercihini faniden yana yapan z..

Ahmed Kalkan

Büyü ve Şeytan

16,80TL

28,00TL

Vergiler Hariç:16,80TL

 Kur’an “sihir bâtıldır, Allah onu bâtıl kılacak, iptal edecektir” dediği halde, ilginçtir ki bazı yazarlar “Sihir haktır” demişler, bununla da yetinmeyip Allah’ın büyüyü iptal edeceğini beyan etmesine, büyücünün başarılı olamayacağını ilan etmesine ve büyünün bir hile ve aldatmadan ibaret oldu..

Ahmed Kalkan

Câhiliyye

9,60TL

16,00TL

Vergiler Hariç:9,60TL

 Cahiliyye, İslam'a zıt, putçu bir inanç sistemidir.(bk.3/Al-i İmran, 154) Cahiliyye bir hayat felsefesi, taassup içeren bir yaşam biçimidir.(bk.48/Fetih,26) Cahiliyye ahlaksızlık ve hayasızlıktır.(bk.33/Ahzab,33) Cahiliyye bir devlet anlayışı, bir yönetim biçimidir.(5/Maide, 50) Cahiliyye; düz..

Ahmed Kalkan

Cinlerin İnsana Musallat Olması

18,00TL

30,00TL

Vergiler Hariç:18,00TL

 İnsanın içine cin filan girmez, cinler Allah’ın kullarına musallat olamaz. Musallat olamayan, içimize girme gücü olmayan dıştaki şeytan veya cinler değil esas bizi zorlayacak olan. İçimizdeki şeytan asıl önemli olan. Sen, ben, nefsimizin hevâsı, arzusu. İnsan olarak biz şeytanlaşırsak, şeytan ..

Ahmed Kalkan

Dar'ul Harp mı Dar'ul Harap mı?

21,60TL

36,00TL

Vergiler Hariç:21,60TL

On üç asırdır kullanılan "Daru'l-Harp" kavramı ve bunun etrafındaki konular, İslam'ın belirli oranda da olsa hakimiyeti esnasında ortaya konulan fıkhın bir ülkeye ve orada yaşayan insanlara yönelik hukukunu, ictihad ve fetvaları içeren bir miras. Ve yirminci asırla birlikte egemenliğin İslam'ın elin..

Ahmed Kalkan

Dâvet

15,60TL

26,00TL

Vergiler Hariç:15,60TL

Merakını gidermek için bu kitabı eline alan vatandaş,Düzeni, toplumu, kendini eleştirmiyorsa;Şikâyetleri yoksa eğer,Çevresinden memnunsa,Kendine bir görev düşmediğine inanıyorsa,Düşüncesini değiştirinceye kadarBu kitap ona uygun değildir.Boşuna rahatını bozmasın.Uykusunu kaçırmasın…Kitabı eline alan..

Ahmed Kalkan

Ecel ve Ölüm

9,60TL

16,00TL

Vergiler Hariç:9,60TL

  Ölümü unutmak, ondan kaçmak çare değil.En yakın ve candan bir dostumuzun cenazesinden bile yeterli ibret alamaz olmuşuz.Ne kazmayı sallayan, ne tabutu taşıyan ve ne de ölüyü yıkayan haberdar değil yaptığından.Hareketlerimiz hep ezberden, mekanik bir şekilden ibaret.Eskiler ölümü o kadar uzakt..

Ahmed Kalkan

Gençler İçin Akaid

24,00TL

40,00TL

Vergiler Hariç:24,00TL

  Akaid dersi okuyan, okutan kimseleri Akaid kitaplarındaki beşeri yorumlar ile İlahi iman esaslarını birbirine karıştırmamalı, Müslüman olmak ve Müslüman kalmak için şart olan esaslar ile bunların yaşanılan ortamda ne anlama geldiği konusuyla ilgili yorumları ayrı ele almalıdırlar. Birincinin ..

Ahmed Kalkan

Hesap ve Hesaba Çekilme

9,60TL

16,00TL

Vergiler Hariç:9,60TL

 İnsan, sorumludur.İnsan yeryüzünün halifesidir; seçme hakkına sahip iradeli bir varlıktır.Ahirette, dünyada işlediklerinden tek tek sorulacağı gibi, dünyada da sorumsuzca davranışının karşılığını görür.Dilediğini yapan, dilemediği karşılığı alır.Elbette, dünya ceza ve ödül yeri değil; imtihan ..

Ahmed Kalkan

Hıristiyanlık ve Yahudilik

9,60TL

16,00TL

Vergiler Hariç:9,60TL

  Batıl ve muharref dinleri tanımayan cahil müslümanların, tanımadıkları batıldan kaçınmaları da özellikle günümüzde imkansız derecede zordur.Zamanımızda nice müslüman, kavram kargaşasının kurbanı olmakta, batıl dinlerle karışık bir inanç ve davranış sergilemektedir.Yani biraz müslüman, biraz l..

Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 29 (3 Sayfa)